Obľúbené
Obľúbené
Nezaradené
Posted in

Najlepší čaj na zníženie cholesterolu

Posted in

Vysoká hladina cholesterolu je jedným z hlavných rizikových faktorov pre srdcové ochorenia a mŕtvicu, čo z neho robí významný zdravotný problém.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) trpí vysokou hladinou cholesterolu viac ako 39% dospelých na celom svete.

Našťastie, existujú prírodné spôsoby, ako udržať cholesterol pod kontrolou, a jedným z nich je pitie čaju. Čaje sú nielen chutné a osviežujúce, ale mnohé z nich obsahujú prírodné látky, ktoré môžu pomôcť znižovať hladinu zlého cholesterolu.

Čo je to cholesterol

Cholesterol je tuková látka (niečo ako žltý olej), ktorá je nevyhnutná pre správne fungovanie nášho tela. Nachádza sa v každej bunke tela a má niekoľko dôležitých funkcií, ako je tvorba bunkových membrán, produkcia hormónov a vitamínu D. Cholesterol sa delí na dva hlavné typy: LDL (low-density lipoprotein), známy aj ako „zlý“ cholesterol, a HDL (high-density lipoprotein), známy ako „dobrý“ cholesterol.

LDL cholesterol môže spôsobovať usadzovanie tuku v tepnách, čo vedie k ich zúženiu a zvýšenému riziku srdcových ochorení a mŕtvice. Na druhej strane, HDL cholesterol pomáha odstraňovať nadbytočný cholesterol z krvi a prenáša ho späť do pečene, kde je spracovaný a vylúčený z tela.

Môže čaj znížiť zlý cholesterol?

Čaje, najmä niektoré bylinné a zelené čaje, môžu pomôcť znižovať hladinu zlého cholesterolu v krvi. Tento účinok je často pripisovaný obsahu antioxidantov, najmä katechínov a flavonoidov, ktoré môžu zlepšiť metabolizmus tukov a znižovať zápal v tele. Štúdie naznačujú, že pravidelná konzumácia čaju môže viesť k zníženiu hladiny LDL cholesterolu a zvýšeniu hladiny HDL cholesterolu.

Najlepšie čaje na zníženie cholesterolu

Zelený čaj je jedným z najviac študovaných čajov pre jeho zdravotné benefity, vrátane znižovania hladiny cholesterolu. Obsahuje vysoké množstvo katechínov, ktoré pomáhajú znižovať LDL cholesterol. Podľa štúdie publikovanej v American Journal of Clinical Nutrition, konzumácia zeleného čaju môže znížiť hladinu LDL cholesterolu o 2-5% .

Čaje od Anilab

Elixir Acai čaj na chudnutie a Elixir Elderberry čaj na chudnutie sú čaje predávané spoločnosťou Anilab, ktoré okrem podpory chudnutia môžu tiež prispieť k zníženiu hladiny cholesterolu. Tieto čaje obsahujú rôzne bylinné zložky, ktoré sú známe svojimi antioxidačnými vlastnosťami a schopnosťou zlepšovať metabolizmus tukov. Pravidelná konzumácia týchto čajov môže pomôcť nielen pri chudnutí, ale aj pri znižovaní hladiny zlého cholesterolu.

Vedeli ste, že?

Viete, že podľa legendy bol čaj objavený čínskym cisárom Šen-nungom v roku 2737 pred naším letopočtom? Podľa príbehu sa niekoľko čajových lístkov omylom dostalo do jeho hrnca s vriacou vodou a vytvorilo tak prvý čajový nápoj. Odvtedy sa čaj stal jedným z najpopulárnejších nápojov na svete.

Konzumácia čajov, najmä zeleného, čierneho a niektorých bylinných čajov, môže byť efektívnym spôsobom, ako znížiť hladinu zlého cholesterolu a zlepšiť celkové zdravie srdca. Čaje predávané spoločnosťou Anilab, môžu prispieť k týmto výhodám a zároveň podporiť chudnutie.

Join the conversation

Košík 0