Obľúbené
Obľúbené
Nezaradené
Posted in

Mrkvový olej: kde všade ho môžeme využiť?

Posted in

Mrkva je zelenina, ktorú obľubuje množstvo ľudí. Dôvodom je vysoký obsah vitamínov, čo napomáha zdraviu človeka. Z mrkvy sa vyrába taktiež olej, ktorý prináša benefity pre organizmus človeka. Ako môžeme tento malý zázrak použiť a na čo všetko slúži?

Zelenina akou je mrkva sa považuje za vysoko výdatnú a taktiež je to najbohatší zdroj betakaroténov. Po novom sa z tejto chutnej zeleniny vyrába aj olej. Ten je lisovaný za studena a obsahuje skutočne širokú škálu vitamínov, ktoré podporujú zdravie človeka.

Spomaľuje starnutie organizmu

Vďaka jedinečnému zloženiu je mrkvový olej zodpovedný za výrazné spomalenie starnutia organizmu a pokožky. Olej vyrobený z mrkvy napomáha k udržaniu zdravých buniek. Dôkazom sú voľné radikály, obsiahnuté v tomto produkte. Tie neustále odvádzajú z tela toxické látky, vďaka čomu sa nevytvárajú nebezpečné karcinogény. Mrkvový olej je vysoko kvalitný. Tým, že je lisovaný za studena sa považuje aj za maximálne šetrný. Postačia vám len dve čajové lyžičky denne a pri pravidelnom užívaní sa dostavia výsledky takmer ihneď.

Chráni srdce a cievy

Vysoký obsah vitamínov zabezpečuje posilnenie stavu srdca a ciev. To je veľmi dôležité z hľadiska celkového zdravia človeka. Postupom veku vznikajú vplyvom oslabenia srdca rôzne komplikácie, ktoré môžu prehĺbiť do skutočne vážnych stavov. Mrkvový olej je však ideálny aj v tomto smere. Výrazne znižuje hladinu cholesterolu krvi, čo je obrovským benefitom pre posilnenie srdca. Okrem iného, olej z mrkvy je zodpovedný za zlepšenie zraku, zníženie rizika vzniku rakoviny pľúc či, dokonca, napomáha pri oslabení organizmu tým, že telu dodá potrebné živiny, ktoré sa premenia na energiu.

Vyskúšajte mrkvový olej aj vy a sami sa presvedčte, že jeho účinky sú skutočné! Dokázali to už mnohé štúdie, a tiež aj vedecké výskumy.

Join the conversation

Prihlásiť sa
Vytvoriť účet

Odkaz na nastavenie nového hesla bude odoslaný na váš email.

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

Obnova hesla

Stratili ste heslo? Zadajte svoje používateľské meno alebo e-mailovú adresu. E-mailom dostanete odkaz na vytvorenie nového hesla.

Košík 0