Obľúbené
Obľúbené
Nezaradené
Posted in

Olej z pestreca mariánskeho: prečo je tak výnimočný?

Posted in

Pestrec mariánsky je výnimočná rastlina, z ktorej sa vyrába aj špeciálny olej. Ten je lisovaný za studena, pričom sa zachovávajú všetky prospešné účinky tohto produktu. Prečo je olej z pestreca mariánskeho tak obľúbený a kde ho môžete využiť?

V dnešnej dobe sú oleje výbornými pomocníkmi a dajú sa využiť skutočne v rôznych smeroch. Výnimkou nie je ani olej z pestreca mariánskeho, ktorý obsahuje tzv. flavolignany. Ide o aktívne látky, ktoré efektívne pôsobia na regeneráciu buniek a chránia ich pred nepriaznivými podmienkami z okolia. Tie môžu byť častokrát aj toxické, a tak sa flavolignany obsiahnuté v tomto oleji považujú za zbraň v boji proti nežiadúcim účinkom, ktoré by mohli vzniknúť pôsobením škodlivín.

Ideálny na pleť a vlasy

Aktívne látky, ktoré sa nachádzajú v zložení oleja z pestreca mariánskeho sú ideálne na starostlivosť o vlasy a pokožku. Je vhodný na ošetrenie pleti, ktorá trpí určitými dermálnymi problémami. Tie sú v tejto dobe často vyskytované či už pri staršej alebo mladšej generácii. Olej z pestreca mariánskeho je skvelou alternatívou aj pre starostlivosť o vlasy. Obrovskou výhodou je, že zabraňuje vypadávaniu vlasov. Taktiež aktívne látky prenikajú až do hlbokých štruktúr, kde vlasy dôkladne vyživujú a navracajú im krásu a zdravý vzhľad. Olej z pestreca mariánskeho zároveň spevňuje korienky vlasov a zmierňuje podráždenia pokožky hlavy.

V čom spočíva aplikácia?

Použitie oleja z pestreca mariánskeho je skutočne jednoduché. Najčastejšie sa využíva na vnútorné použitie, pričom vám postačí jedna čajová lyžička ráno a jedna večer. V prípade, že olej z pestreca mariánskeho potrebujete na externé použitie, primerané množstvo prípravku naneste na pokožku a určitý čas nechajte vstrebať. Pri starostlivosti o vlasy aplikujte olej na končeky vlasov a umyte bežným spôsobom.

Blahodárne účinky oleja z pestreca mariánskeho sú skutočne zázračné. Práve to je dôvodom, prečo odporúčame použitie tohto produktu práve pre vás!

Join the conversation

Prihlásiť sa
Vytvoriť účet

Odkaz na nastavenie nového hesla bude odoslaný na váš email.

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

Obnova hesla

Stratili ste heslo? Zadajte svoje používateľské meno alebo e-mailovú adresu. E-mailom dostanete odkaz na vytvorenie nového hesla.

Košík 0