Obľúbené
Obľúbené
Nezaradené
Posted in

Aké výhody prináša ľubovníkový olej?

Posted in

Ľubovník bodkovaný je rastlina v typickom žltom sfarbení. Rastie, predovšetkým na lúkach a dá sa voľne zbierať. Už v starovekom Grécku zistili, že túto zázračnú rastlinku je možné využívať na zdravotné účely. Dnes sa z nej vyrába olej, ktorý prináša množstvo priaznivých účinkov na organizmus človeka.

Olej z ľubovníka bodkovaného si už prešiel mnohými vedeckými štúdiami. Všetky z nich však potvrdili prospešné vlastnosti tohto produktu. Proces výroby ľubovníkového oleja spočíva v lisovaní za studena. V zložení tohto produktu sa nachádzajú čisto prírodné látky, ktoré zvyšujú účinky. Olej z ľubovníka bodkovaného obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a živín, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie organizmu. Kde všade je možné využiť ľubovníkový olej a aké účinky prináša?

Vhodný na masáž celého tela

Olej z ľubovníka bodkovaného používajú aj profesionálni maséri. Ľubovníkový olej je vhodný na masáž tela, predovšetkým na boľavý chrbát a svaly. Prečo je tak obľúbený? Výskumy dokázali, že tento jedinečný produkt podporuje prekrvenie a vďaka tomu je na masáž doslova stvorený. Ľubovníkový olej je ideálny aj na určité typy masáží, kedy sa zároveň uvoľňujú aj rôzne psychické blokády. Účinky oleja z ľubovníka bodkovaného tak účinne riešia mnohé zdravotné problémy, vďaka čomu je obľúbený či už na profesionálne alebo domáce použitie.

Rýchle hojenie rán

Aktívne látky obsiahnuté v ľubovníkovom oleji zabezpečujú urýchlené hojenie rán. Tie sa môžu nachádzať v podobe povrchových poranení, podvrtnutí či, dokonca, modrín. Olej z ľubovníka bodkovaného má antibakteriálne a protizápalové účinky, vďaka čomu pomáha pri hojení popraskanej kože a jaziev rôzneho typu. Ľubovníkový olej taktiež zmierňuje a upokojuje prejavy suchej, citlivej a podráždenej pokožky. Účinne bojuje proti vzniku strií, a tak sa z tohto výnimočného produktu stáva neoceniteľný pomocník.

Ľubovníkový olej je možné použiť na skutočne širokú škálu problémov. Neváhajte a vyskúšajte tento malý zázrak aj vy!

Join the conversation

Prihlásiť sa
Vytvoriť účet

Odkaz na nastavenie nového hesla bude odoslaný na váš email.

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

Obnova hesla

Stratili ste heslo? Zadajte svoje používateľské meno alebo e-mailovú adresu. E-mailom dostanete odkaz na vytvorenie nového hesla.

Košík 0