Čo sa týka liečivých húb, je bežnou praxou, že aj na prvý pohľad nepôvabná huba, môže mať skvelý vplyv na ľudské zdravie. Inak tomu nie je ani v prípade huby Chaga (ryšavec šikmý), prezývanej aj čierna hmota. Celý povrch huby je totiž čierny, ale v mäkkom jadre, oranžovej farby, nájdeme širokú škálu zdraviu prospešných vitamínov a antioxidantov. Zaujíma vás ktoré to sú? Tieto informácie ako aj konkrétne benefity pre vaše zdravie sa dočítate v nasledujúcom článku.

Súčasť tradičnej medicíny

História huby Chaga siaha až do čias Mezopotámie, na ktorej území bola v medicíne často používaná. Okrem toho, sa prášok zo sušenej huby používal aj počas náboženských obradov.
Neskôr sa jej používanie rozšírilo v severných častiach Európy, najviac v Rusku, kde je aj súčasťou tradičnej medicíny. Do tradičnej medicíny sa však zaraďuje aj v Číne a neznáma nie je ani pre obyvateľov Japonska.

Benefity pre zdravie

Hoci je vplyv huby Chaga na zdravie ľudí stále predmetom výskumov, niekoľko výhod pre naše zdravie už známych je.
V tradičných medicínach sa huba Chaga používala najmä na zlepšenie celkového zdravia. Rovnakú úlohu plní aj v modernej medicíne. Taktiež posilňuje imunitu, keďže dokáže zmierniť dlhodobé zápaly či zbaviť organizmus škodlivých baktérií a vírusov.
Konzumácia tejto huby môže tiež pomôcť pri liečbe cukrovky a srdcových ochorení.
Taktiež má pozitívny vplyv pri istých druhoch rakoviny, jej konzumáciou je možné zabrániť rastu rakovinových buniek v pečeni, pľúcach či hrubom čreve.

Čaj aj doplnok výživy

Huba Chaga je momentálne dostupná vo forme čaju, ale aj ako práškový a kapsulový doplnok výživy.
Pri čaji môže ísť o čaj obsahujúci výlučne hubu Chaga alebo zložený z kombinácie rôznych húb. Čaj môžete pripraviť s teplou aj studenou vodou, liečivé vlastnosti huby Chaga sa prejavia v oboch prípadoch.
Doplnky výživy obsahujú výťažok z huby, a to v rôznych pomeroch k ďalším vitamínom a minerálom prospešným pre zdravie.

Produktový katalóg

Recenzie

Katalóg strukovín

Obchodné podmienky

Veľkoobchod

Kontakt

V tlači

Blog

Ako reklamovať

Kontakt

Adresa firmy


ANI Slovakia s. r. o.,
Priemyselná 8, 071 01 Michalovce
IČO: 50 885 618

Garancia kvality


OSOBNÝ ODBER

Adresa


Obchodná 2
071 01 Michalovce

Kedy?


Pondelok až piatok
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00

Pri objednávke nad 37€ ANi Biela horúca čokoláda s Reishi zadarmo!