Obľúbené
Obľúbené
Nezaradené
Posted in

Sila, zdravie a relax v jednom dúšku

Posted in


                Šálka dobrého a kvalitného čaju vie premeniť oddych na skutočný relax. Čaje však nie sú len nástrojom uvoľnenia ale od nepamäti aj elixírom života. Odvary z bylín zachraňovali od chrípky, nachladnutia, až po ťažšie ochorenia pečene a podobne. V detstve sme preferovali viac sladké, aromatické  ovocné čaje. Štipkou cukru sme to veľdielo dotvorili a užívali sme si lahodnú chuť. Čoraz viac sa ľudia v dnešnej dobe vracajú k tradičným bylinným čajom nielen pre ich blahodarné účinky, ale i jemnú chuť. Nečakali by sme však, že aj ovocné čaje môžu mať rovnaké kvality ako tie bylinné.

Poďme sa teda bližšie pozrieť na Rakytník! Je to krovitá rastlina s bobuľovitými oranžovými plodmi, ktoré sa spolu s listami využívajú na výrobu čajov, olejov a tinktúr. Pochádza najmä s hornatých regiónov Číny a Nepálu. Čaj obsahujúci listy Rakytníku sa používa ako zdroj vitamínov, antioxidantov, proteínových stavebných blokov (aminokyselín), mastných kyselín a minerálov, na zlepšenie krvného tlaku a zníženie cholesterolu; prevenciu a kontrolu ochorení ciev; a posilnenie imunity. Bobule rakytníka sa používajú na prevenciu infekcií, zlepšenie zraku a spomalenie procesu starnutia.

ANi BIO Reishi Rakytníkový čajneobsahuje len Rakytník ale aj hubu Reishi, ktoráje jedným z pokladov čínskej medicíny. Vďaka svojim výnimočným priaznivým účinkom sa považovala za najvzácnejší a najuznávanejší tradičný liek, ktorý navyše posilňuje a vyrovnáva individuálne ´chi´ alebo životnú silu. Ani Organic Reishi Rakytníkový čaj obsahuje vysoké množstvo vitamínu C až 10-krát viac ako pomaranč. Pomáha posilňovať imunitný systém, napomáha lepšiemu tráveniu a aj s liečbou kožných ochorení. Má antidepresívne účinky.

 

Join the conversation

Prihlásiť sa
Vytvoriť účet

Odkaz na nastavenie nového hesla bude odoslaný na váš email.

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

Obnova hesla

Stratili ste heslo? Zadajte svoje používateľské meno alebo e-mailovú adresu. E-mailom dostanete odkaz na vytvorenie nového hesla.

Košík 0