Makové semienka ako také majú silné antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú ochrániť vaše telo a myseľ pred ochoreniami. Asi polovica maku obsahuje zdravé esenciálne oleje a mastné kyseliny. Kyselina linolová a kyselina olejová sú dve, ktoré stoja za zmienku. Kyselina olejová podporuje zníženie zlého cholesterolu a zvýšenie dobrého cholesterolu. Produkt dobrého cholesterolu, žlčová soľ, pomáha zaistiť správne trávenie vlákniny a znižuje zlý cholesterol v krvi.

Tiež je skvelým zdrojom vitamínov B; tiamín, kyselina pantoténová, pyridoxín, riboflavín, niacín a kyselina listová. Všetky z nich sú nevyhnutné pri metabolizovaní sacharidov a tukov. Plus má príjemnú orechovú chuť.

Dostanete tiež veľkú časť denného množstva minerálov vrátane draslíka, medi, vápnika, železa, zinku, horčíka a mangánu. Rast a vývoj nových buniek závisí práve od zinku. Draslík napomáha regulovať krvný tlak a srdcovú frekvenciu. Mangán je nevyhnutný pre optimálnu antioxidačnú funkciu.

Makové semená obsahujú malé množstvo ópiových alkaloidov, ktoré skutočne pomáhajú upokojiť nervový systém, zmierňujú podráždenosť a zvyšujú vašu prirodzenú toleranciu voči bolesti. V žiadnom prípade nie je toto množstvo nebezpečné alebo bude mať negatívny vplyv na vaše zdravie.

V priebehu 19. storočia sa makový olej používal na rôzne účely ako lampový olej, olej na varenie, ako lak a na výrobu mydla či farby. Dnes sa k tomuto všetkému pridáva aj farmaceutické využitie. Makový olej sa používa ako nosič pre rôzne látky v liekoch a pridáva sa aj do olivových a mandľových olejov. Samozrejme nemôžeme zabudnúť na najdôležitejšie kulinárske využitie v šalátových dressingoch, dipoch alebo omáčkach.

Po desaťročia sa makový olej používa na liečbu nádorov. Tento olej má podobné vlastnosti ako lipiodol, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou liečby hepatocelulárneho karcinómu.

Má vysoký obsah vápnika a horčíka, preto sa doporučuje konzumovať pri zlej kvalite vlasov a nechtov, pri liečbe osteoporózy. Uvoľňuje svalové kŕče a tlmí bolesti hlavy, je vhodný taktiež na masáže.

Vyživuje a chráni pokožku, je vhodný na suchú pleť a pleť so sklonom k popraskaniu, na ekzémy a zápaly. Zároveň pleť účinne regeneruje a zanecháva ju hebkú a vláčnu. Makový olej dodáva pleti esenciálne mastné kyseliny a podporuje jej hydratáciu. Olej má vynikajúcu chuť a preto sa používa aj v studenej kuchyni.

Makový olej je iný ako ostatné oleje preto je menej pravdepodobné, že splesnivie. Treba si však dávať pozor pri kúpe. Je dôležité kupovať kvalitný olej, aby ste dosiahli požadovaných účinkov a zároveň príjemnej chuti.

Produktový katalóg

Recenzie

Katalóg strukovín

Obchodné podmienky

Veľkoobchod

Kontakt

V tlači

Blog

Ako reklamovať

Kontakt

Adresa firmy


ANI Slovakia s. r. o.,
Priemyselná 8, 071 01 Michalovce
IČO: 50 885 618

Garancia kvality


OSOBNÝ ODBER

Adresa


Obchodná 2
071 01 Michalovce

Kedy?


Pondelok až piatok
08:00 – 12:00
13:00 – 16:00

Pri objednávke nad 37€ ANi Biela horúca čokoláda s Reishi zadarmo!