Obľúbené
Obľúbené
Zdravie
Posted in

Ženšen: čínska mandragora a všeliek

Posted in
[et_pb_section admin_label=“section“] [et_pb_row admin_label=“row“] [et_pb_column type=“4_4″] [et_pb_text admin_label=“Text“] Ženšen, alebo tiež Panax ginseng, patrí k najcennejším darom prírody, ktoré majú svoj pôvod v Ázii. Už liečitelia starovekej Číny poznali jeho pozoruhodné účinky na zdravie a kvalitu života, no v skutočnosti je ženšen oveľa starší. Okrem tradičných liečiteľov si ho tiež cenia mystici pre údajné magické vlastnosti a svojou povesťou by mohol súperiť s tajomnou mandragorou. V zdravej výžive je využívaný najmä jeho koreň, ktorý vzhľadom často pripomína človeka, čo nepochybne viedlo k množstve legiend o účinkoch tejto magickej rastliny.

Meno hovorí za všetko

Spisovný názov pre ženšen znie všehoj ázijský a už podľa neho vyplýva, že v tradičnej medicíne sa používa na liečenie takmer všetkých chorôb a ťažkostí. Ženšen je vyhľadávané afrodiziakum, no pomáha tiež zvládať stres a priaznivo pôsobí na schopnosť sústrediť sa, čo je dôvodom, prečo ho dokonca užívali aj ruskí kozmonauti. Medzi jeho ďalšie účinky patria:
  • Zvyšuje výkonnosť
  • Urýchľuje hojenie
  • Detoxikuje organizmus
  • Vyrovnáva krvný tlak
  • Stimuluje ženské orgány pri sexuálnom styku
  • Podporuje sexuálnu výkonnosť u mužov
  • Zlepšuje imunitu
  • Slúži ako prevencia pred srdcovo-cievnymi ochoreniami

Magické zloženie ženšenu

Účinky ženšenu na naše zdravie boli už niekoľkokrát preukázané pomocou vedeckých štúdii a Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) ho dokonca odporúča ako výživový doplnok vhodný na stimulovanie duševného aj fyzického výkonu. Koreň ženšenu je možné využiť pri zotavovaní po úrazoch a pri nadmernej záťaží alebo únave. Obsahuje tiež široké spektrum vitamínov, aminokyselín a polysacharidov, vďaka čomu vám jeho pravidelné užívanie pomôže k dlhodobému zdraviu a výkonnosti. O účinkoch ženšenu by sa dali napísať celé knihy (a niektoré už sú napísané), žiadna z nich však nemôže mať takú hodnotu ako vaša vlastná skúsenosť. Vyskúšajte náš ženšen v tabletách a presvedčte sa na vlastnej koži o tom, že ide skutočne o zázračnú rastlinu. [/et_pb_text] [/et_pb_column] [/et_pb_row] [/et_pb_section]

Join the conversation

Prihlásiť sa
Vytvoriť účet

Odkaz na nastavenie nového hesla bude odoslaný na váš email.

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

Obnova hesla

Stratili ste heslo? Zadajte svoje používateľské meno alebo e-mailovú adresu. E-mailom dostanete odkaz na vytvorenie nového hesla.

Košík 0